Ženy moje, prebuďte sa, problém nie sú muži!

Autor: Martina Slneková | 12.11.2014 o 8:00 | (upravené 15.2.2017 o 16:51) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  2280x

Tvrdiť, že všetci chlapi sú rovnakí, je rovnako hlúpe ako hovoriť, že všetky ženy sú zlé šoférky. Tento zásadný nedostatok v schopnosti vnímať rozdiely je kameňom úrazu (nielen) dnešnej doby, nech sa pozrieme do politiky, žurnalis

V poslednej dobe sa moje okolie doslova hemží príbehmi typu „chodila som s ním päť rokov a nedávno som úplnou náhodou zistila, že on je v inom dlhodobom vzťahu“ alebo „sme spolu dva a pol roka a teraz som zistila, že som pre neho celú dobu bola len dobrá kamarátka“ alebo „šesť rokov sme mali vzťah na diaľku (on v Amerike a ja tu) a on to teraz ukončil“. A „tragédia“ je na svete. Podotýkam, že toto sú situácie dospelých žien.

Počúvam ich a zamýšľam sa nad tým, ako je možné, že takéto niečo pripustia. Čo im bráni pochopiť, že 2+2=4? Inými slovami, čo bráni uvedomeniu, že päť rokov stretávania sa 2-3 krát do mesiaca na večeru a na sex asi neznamená, že so mnou niekto počíta ako s partnerkou pre život? Že šesť rokov „na diaľku“ a „úplne v pohode“ jednoducho nepreukazuje skutočný záujem o blízky vzťah? Že „keď dokončím tieto projekty, tak sa zastavím“nenaznačuje, že by dotyčný mal prioritu na budovaní vzťahu?

Prečo budeme radšej seba a celé okolie presviedčať, že 2+2 by teoreticky mohlo byť aj 5? Prečo sa presviedčame, že „nevolá, pretože ja som urobila niečo zle“ alebo „nemôže sa sem presťahovať, lebo ....“ a „nemôže za mnou prísť, lebo.... lebo.... lebo... lebo....“?

Nechápte ma zle, toto nie je premudralá streľba do vlastných radov. Ja sa z tejto skupiny nevynímam. Respektíve do určitého momentu v mojom živote som bola možno až žiarivým príkladom tejto zvláštnej „logiky“ a možno preto chápem, čo sa deje.

Ale veci a ľudia sa našťastie menia a dnes vďaka Bohu (alebo asi skôr vďaka sebe) viem, že napraviť u seba túto prazvláštnu logiku je len otázkou ochoty pozrieť sa na veci také, aké sú. Rada by som zdôraznila slovo pozrieť, pretože argumenty typu „ale on mi hovorí, že ma miluje“ zlyhávajú zoči-voči otázke „A čo robí? Ako sa jeho deklarovaná láska prejavuje v tvojom živote?“

Myslím, že na takejto situácii nie je vo väčšine prípadov (asi nikdy) nič obzvlášť zložité. Ani jedno z tých pestrých „lebo“ – či už si ich samy podsunieme, alebo sú nám predostrené druhou stranou – nie je skutočný dôvod. Ale tento „sebaklam“ je v celej veci vlastne až sekundárny problém.

Prioritne ide zrejme o to, aby sme v sebe našli ochotuodvahu položiť si otázku: „Prečo na ňom (na nej) vlastne tak lipnem?“ a bez uhýbania si na ňu odpovedali.

A ak som sama voči sebe aspoň trochu úprimná, prídem na najrôznejšie podivné dôvody, prečo sa bez prestania presviedčam, že 2+2 bude predsa len tých 5. Je to 5, pretože „potrebujem, aby ma niekto robil šťastnou“ alebo „nie som na tom finančne úplne dobre a on mi pomáha“ alebo „dobre pri ňom vyzerám“ alebo „ja už si nikoho v mojom veku nenájdem“ alebo... Neviem, aké všetky dôvody na to môžu existovať, ale viem, že žiadny nich nezmení fakt, že 2+2 bude vždy 4.

Hollywood sa „pochlapil“ filmom Nie je z teba až tak paf (He's Just Not That Into You)  – vrelo odporúčam ako „výchovný dokument“ :) tým, ktorých sa táto téma týka. Je to síce romantická komédia, ale rozhodne má v sebe dosť zásadný odkaz.

Muži, ženy a situácie sú niekedy komplikované a občas nie je ľahké porozumieť im správne.  Ale ruku na srdce – keď chcete s niekým ísť na kávu, tak idete. A keď nechcete a je vám hlúpe to povedať, tak prídu výhovorky ako „niekedy by sme mali zájsť na kávu“ alebo „pôjdeme na kávu, keď bude trochu viac času“ atď. atď.

To, že človek niečo chce, vidíte podľa toho, že to má, alebo na tom minimálne aktívne pracuje. Ak na vás niekomu skutočne záleží, tak to budete hlavne VIDIEŤ v jeho činoch, nie počúvať v slovách.

 

FOTO BY: SAKI - http://home4art.eu/saki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŽENA

Prvá programátorka Ada Lovelace bola génius uväznený v nesprávnom storočí

Nechcená Byronova dcéra bola skvelá matematička aj hazardná hráčka.

PLUS

Prečo má charizmu len pár vyvolených. Aká je tá vaša?

Buď sa s ňou narodíte, alebo nie. Je to dar od Boha, čaro, ktoré sa nedá získať, alebo platí, že stačí dobrý tréning a charizma naskočí ako motor?

ŠPORT

Barcelona vyhrala Španielsky pohár

Zápas o prestížnu trofej sa pre Sevillu skončil hanebným debaklom.


Už ste čítali?